Обележен Међународни дан писмености

„Писменост је основно људско право.“ Овом реченицом је у петак 8. септембра почео час у одељењу 6/4. Четири ученика тог одељења (Ања Атлагић, Милица Антић, Миња Стаменковић и Михајло Николић), у сарадњи са библиотекарком школе Бојаном Живановић, потрудило се да на примерен начин обележи Међународни дан писмености, који је УНЕСКО прогласио 1966. године. Они су за своје вршњаке израдили плакат којим су указали на то шта значи и колико је важно бити писмен, који све нивои писмености постоје, као и на проблем неписмености, како у свету, тако и код нас. Такође, утврдили су да је код младих данас учестала употреба жаргонизама и страних речи, па је у вези са тим у другом делу часа организована и радионица за све ученике. Ово је њима било посебно занимљиво, а циљ је био неговање и обогаћивање лексичког фонда српског језика.

Бојана Живановић, библиотекар