НАЈЧИТАНИЈЕ КЊИГЕ или НАЈВИШЕ ЧИТАЈУ ДЕВОЈЧИЦЕ МЛАЂИХ РАЗРЕДА

Ако занемаримо дела школске лектире , која подједнако позајмљују и читају ученици и ученице свих разреда , књиге из школске библиотеке најчешће позајмљују и читају девојчице млађих разреда.

Убедљиво најчитанији аутори су Теа Стилтон и Џеронимо Стилтон .Често су дешава да се на било коју њихову књигу чека данима и тражи резервација .( Тајна шкотског замка, Велика гужва у Њујорку , Мистериозни крадљивац сира, Изазов у ритму плеса итд….)

У стопу их прате књиге Дејзи Медоуз , едиција о вилама ( Мелоди,музичка вила ; Хејли, кишна вила  Голди , вила сунца……)

На листи најчитанијих књига су и издања Креативног центра : Секс за почетнике и Књига за сваку девојчицу.

У самој библиотеци најчитаније су енциклопедије и књиге о животињама , а њихови летимични читаоци су најчешће дечаци.

Мистерија , авантура ,фантастика ,сопствено тело и животињски свет су оно што највише привлачи читаоца основношколског узраста. Наш задатак је да изађемо у сусрет њиховим интересовањима и тако развијамо љубав према књизи и читању.

Тања Лабан, библиотекар школе