Желим да возим, морам да знам!

У оквиру пројекта „ЖЕЛИМ ДА ВОЗИМ, МОРАМ ДА ЗНАМ!“ који реализује Центар за безбедност саобраћаја у сарадњи са Саветом за безбедност саобраћаја градске општине Врачар, а финансира Градска управа града Београда – Секретаријат за саобраћај и градска општина Врачар, у основној школи „Јован Миодраговић“ одржано је предавање на тему безбедности бициклиста у саобраћају као и обука на бициклистичком полигону, за ученике петих и шестих разреда.

Циљ пројекта је да, кроз организовање предавања и обука, деца стекну основна знања и вештине за безбедно учествовање у саобраћају као возачи бицикла. Едукација, која је спроведена у оквиру пројекта, се састојала из теоријског и практичног дела. Теоријски део је обухватао одржавање предавања на тему безбедности бициклиста, у учионицама, који покрива теорију вожње бицикла и има за циљ да подигне свест о значају вожње бицикла у погледу здравља и заштите животне средине као и да деца стекну основна знања у погледу познавања саобраћајних прописа како би безбедно учествовали у саобраћају као возачи бицикла, док је практични део обухватао спровођење обука на бициклистичком полигону где деца кроз разне вежбе стичу практична знања и вештине за безбедно учествовање у саобраћају као возачи бицикла.