Активност географске секције

Ученици шестог разреда су са наставницом географије, Катарином Кнежевић, у оквиру географске секције, посетили Калемегдан и неколико подземних објеката. Посетили смо Римски бунар, Војни бункер, Велики барутни магацин. Трагом Келта, Римљана, Словена и Угара, ученици су уживали у двочасовном вођењу наставнице и сазнали о најзанимљивијим чињеницама о историји и развоју Београда.На самом терену, спојили смо историју, географију и биологију и говорили и о Великом ратном острву, Али-пашином турбеу, чесми Мехмед паше Соколовића, као и о најинтересантнијим тајнама Београдске тврђаве.