Једнодневна екскурзија IV разреда

Ученици IV разреда су 24.10.2019.год. реализовали једнодневну екскурзију на релацији Топола-Опленац Аранђеловац, Орашац.

Уз стручне водиче и кустосе музеја обишло смо:      -Карађорђев град у Тополи где се налази конак са кулом, црква са звоником и споменик Карађорђу; – –    – -Меморијални комплекс, задужбину Карађорђевића,на Опленцу, коју је чине Црква св. Ђорђа, Маузолеј српске краљевске породице, музеј-кућа краља Петра и галерија;
– Парк Буковичке бање са изворима минералне воде и многобројне скулптуре исклесане од венчачког мермера у оквиру смотре,, Мермер и звуци“.
       После укусног ручка наставили смо разгледање у Орашцу-  место договора о подизању Првог српског устанка и проглашења Карађорђа врховним вождом, спомен чесму у Марићевића јарузи, музеј, цркву Вазнесења Господњег, спомен школу и скулптуру вожда Карађорђа.
        Време до поласка употпунили смо игром са рекреаторима.
        Лепо смо се провели, много научили , дружили се и уживали у сунчаном дану.