Ученици шестог разреда у посети српској академији наука и уметности

Данас су наши ученици имали изузетну част да посете Српску академију наука и уметности, где су погледали фасцинантну изложбу „Владимир Р. Петковић: утемељитељ струке и науке“. Ова изложба, организована у сарадњи са Народним музејем Србије, осветлила је значајног научника чији је рад оставио неизбрисив траг у српској историји.

Ученици су имали прилику да се упознају са делом Петковићеве заоставштине, укључујући теренске бележнице, рукописе и аквареле, али и да виде досад неизлагане радове, попут акварела орнамената дечанског живописа. Такође, разгледали су и зграду САНУ, сталну изложбу ордења и свечану салу.

Ова посета не само да је била образовна, већ је и инспирисала наше младе умове да размишљају о важности науке и уметности у нашем друштву. Хвала Српској академији наука и уметности на овом незаборавном искуству! 🌟

Одељенске старешине 6. разреда