Угледни час „Кућни љубимци“

У петак, 29.3.2024. године, у кабинету биологије одржан је угледни час одељења 5/5 са темом „Кућни љубимци“. Главни гости били су маце, куце, рибице, чак и мрави, те је реализована права мала изложба, на велико задовољство присутних.

На претходним часовима биологије ученици су научили које животиње се препоручују за кућне љубимце, зашто дивље животиње то не могу бити и које су последице препуштања животиња улици. Представљајући своје љубимце, које су родитељи донели само за наш час, ученици су читали песме и приче о њима, писане на часовима српског језика, а израдили су и пано испуњен сликама ових слатких малишана.

Овом часу, који је представљао својеврсну корелацију биологије и српског језика, присуствовали су и ученици 5/6. Они су својим другарима на табли исписивали инспиративне и мотивишуће поруке зашто је добро имати кућног љубимца, али и које су дужности и обавезе према њима.

Радујемо се новим дружењима ученика, наставника и љубимаца!

Ивана Ђокић, наставница биологије

Бојана Живановић, наставница српског језика и књижевности

Прилог погледајте ОВДЕ