Угледни час – Дијалекти српскога језика

Угледни час на тему Дијалекти српскога језика реализован је данас са ученицима одељења 8/3. Час је осмишљен тако да ученици кроз кратке драматизације прикажу све говоре (дијалекте) који се јављају на територији наше земље – од Војводине на северу па све до југа Србије.

Часу су присуствовали наставници српског језика, педагог и психолог школе, али и учитељица овог одељења, Бранкица Стојановић, са својим четвртацима, 4/3.

Наши осмаци су посебно били инспирисани и мотивисани да публици представе свој пут стицања знања и одрастања. Показали су залагање, труд, стрпљење, таленат за глуму и сјајну реторику, али пре свега – жељу да овим часом све присутне учине срећним и поносним, што су свакако постигли! Браво!

наставник српског језика и књижевности Александра Узелац