Тематски дан други разред: У здравом телу-здрав дух

Ученици другог разреда су у оквиру Спортске недеље ( 30.10.2023.-3.11.2023.године) реализовали Тематски дан на тему „У здравом телу-здрав дух“🍎🍊🍌🍋🫛🌽🚴⛹️🏊🌳🌷🌻🌲

Читали смо и анализирали текст Тоде Николетић „Шума живот значи“, разговарали о улози шуме за здрав живот људи и животиња и на који начин ми можемо помоћи очувању природе. Из математике смо утврђивали римске цифре кроз разне занимљиве текстуалне задатке на тему здраве исхране, здравог живота. На часу свет око нас разговарали о вези здраве исхране и здравља, на ликовном цртали на тему здравља и здраве исхране ,певали и играли уз песму „Дуње ранке“,а на часу физичког одржали фудбалску утакмицу између ученика другог разреда и тата. Ученици другог разреда су против тата однели убедљиву победу. Честитамо!!!