,,Рециклирана јелка”-Пројекат Градске општине Врачар

Градска општина Врачар организовала је пројекат ,, Рециклирана јелка”.Циљ пројекта је да подигне ниво свести ученика о неопходности рециклаже као и о њеним многобројним добробитима.

Идеју да се направи Новогодишња јелка од материјала који може да се рециклира реализовало је одељење 5/2 са својим одељењским старешином Светланом Баровић и наставницом ликовног Иваном Ивановић.Ученици су направили Новогодишњу јелку искористивши картон,картон за јаја,чепове,конзерве,пластичне флаше,стари текстил,дрво.На тај начин су показали да рециклажни материјал може постати леп украс.

Сакупљај и рециклираји тако учини своју животну средину здравијом и лепшом.