Прелиминарни резултати окружног такмичења из математике

Прелиминарне резултате окружног такмичења из математике можете погледати ОВДЕ.

Формулар за приговоре можете преузети ОВДЕ

Драга децо и поштовани родитељи,

Окружно такмичење из математике за територију ШУ Београд ће се одржати у ОШ „Свети Сава“ и ОШ „Јован Миодраговић“ на Врачару,  у суботу 12.03.2022.

Долазак ученика је планиран у 9 часова, распоређивање по учионицама до 9:30 часова, израда задатака од 10 до 12:30 часова.

Прелиминарни резултати окружног такмичења из математике ће бити објављени на сајту OШ”Јован Миодраговић“ (www.osjovanmiodragovic.edu.rs) и ДМС-Београд (www.dmsbg.rs) у суботу, 12.03.2022. у касним поподневним сатима.

Решења задатака ће бити објављена на сајту Друштва математичара Србије ( www.dms.rs ) у суботу, 12.03.2022. у 12:45 h, те вас молимо да се након израде и предаје радова не задржавате у холу и испред школске зграде.

Евентуални приговори (жалбе) на прелиминарне резултате окружног такмичења из математике се достављају искључиво преко ученикове школе, са потписом предметног наставника и оверено печатом школе на посебном обрасцу, јединствено за све ученике школе. Потписане и печатиране обрасце за приговоре, школе скенирано шаљу на мејл: dms.beograd@dms.rs  најкасније у среду, 16.03.2022. године до 12 часова.

Молимо да разумете овакав начин достављања приговора, настао услед актуелне епидемиолошке ситуације, као и да поштујете рокове и процедуру. Приговори (мејлови) пристигли после назначеног рока и мимо наведене процедуре неће бити разматрани.

Одлука окружне комисије за жалбе је коначна.

Коначни резултати окружног такмичења ће бити објављени до четвртка, 17.03.2022. у 20 часова.

На резултате окружног такмичења VI, VII и VIII разреда могуће је уложити приговор Државној комисији у року од 6 дана од одржавања окружног такмичења. Писмени и образложени приговор државној комисији, који садржи на које елементе рада ученика се он односи, може да уложи искључиво ученикова школа, а приговор потписује предметни наставник ученика. (На мејл скенирано drustvomatematicara@yahoo.com или на адреси Друштво математичара Србије, Кнез Mихаилова 35/IV). Државна комисија утврђује коначне резултате, као и списак учесника Државног такмичења, најкасније 15 дана од одржавања окружног такмичења и објављује га на сајту ДМС.

Подружница ДМС-Београд