Повезивање предмета кроз научено градиво…

Наставница географије Катарина  Кнежевић и наставник историје Душан Копривица су са ученицима одељења 5/1, осмислили угледни час на тему  Рељеф и клима и Пунски ратови.

Кроз позоришну представу ученици су глумили Сенаторе, Ханибала и његову војску, гладијаторе, Весталке, Архимеда, као и многе значајне историјске личности, и тако обновили и повезали научено градиво из предмета географија и историја.

Сви ученици су активно учествовали у извођењу угледног часа и уживали у истом!

На овај начин смо показали да тежимо ка томе да научено градиво из више предмета (српски језик, музичка култура, историја, географија, природа и друштво, математика…) увек повезујемо на креативан и другачији начин.