Наше краљице “Краљевста поезије“

На осмом по реду одржаном такмичењу ученика у рецитовању “Краљевство поезије“, наша Лила Прерадовић, ученица петог разреда, освојила је прво место. Своје рецитаторско умеће показала је казујући стихове песме “Кофер“, Марине Раичевић.

Заједно са њом, нашу школу достојанствено је представила и ученица шестог разреда Сара Бендер са песмом “Сунце је љубав свачије среће“, Миомира М. Лакићевића.

Публика је уживала слушајући основце врачарских школа и средњошколце Београда, али и великане српског глумишта са жељом да се овом манифестацијом сачува успомена на чувеног глумца Петра Краља.

И, како рече, глумица Тања Бошковић, они су елита нашег друштва која нам даје наду у боље сутра јер негују оно што је најбоље у нашем језику, а то је – поезија!

Наставнице Тамара Седлан и Драгана Пешић

Прилог погледајте ОВДЕ