Изложба Милош Црњански и литература о миграцијама из фонда Народне библиотеке Србије

Изложба ,,Милош Црњански и литература о миграцијама из фонда Народне библиотеке Србије“ постављена је у Атријуму Народне библиотеке Србије и траје од 28.02.2022. до 15.03.2022. године.

Ученици осмог разреда наше школе са наставницом српског језика Тамаром Седлан и библиотекарком школе посетили су изложбу и имали прилику да се боље упознају са детаљима из живота и рада писца, чији рад и лична судбина представљају парадигму теме миграција.

На изложби су представљени лични прредмети Милоша Црњанског, његова писаћа машина, фото апарат као и луткица из Лондона, једна од бројних које је његова супруга направила током њиховог изгнанства у Лондону.

Детаљније о животу и луталачкој судбини Милоша Црњанског у свом тексту који је представљен на изложби писала је др Мирјана Ђорђијевић.

Уживали смо у изложби и ентеријеру наше најстарије установе културе и препоручујемо свима да је посете.

Тања Лабан,  библиотекар школе