Други разред на ексурзији

Ученици другог разреда наше школе су 5.10.2023. реализовали једнодневну екскурзију где су посетили Специјални резерват природе Засавица.

Један од симбола  Засавице је њена богата флора и фауна. Деца су имала прилику да се упознају са биљним и животињским светом овог подручја слушајући веома занимљиво предавање кустоса. У центар научног света Засавица је дошла због врсте рибе под називом Умбра која се ретко проналази у водама Европе и веома је угрожена.Име Умбра носи и туристички бродић којим су ученици пловили слушајући и посматрајући разне врсте птица чије су станиште мочварни предели и шуме. Највећу пажњу ученика је привукла прича о дабровима којих има у овим пределима.

Након овако занимљивог дана, ученици су се вратили кућама задовољни и пуни нових сазнања.