ДМС – такмичење из информатике за основне школе

Најава квалификација за такмичење из рачунарства за ученике основних школа

Квалификације ће бити одржане онлајн, на сајту https://arena.petlja.org, у две рунде: прва рунда: 5. 3. 2021. друга рунда: 7. 3. 2021. У свакој рунди ученици ће моћи да раде задатке између 16ч и 21ч (у периоду дана који им највише одговара).
Ученици задатке треба да раде самостално, од своје куће. Дозвољено је коришћење онлајн материјала, али не и сарадња са другим лицима.

Током квалификационих рунди, задаци се могу решавати у било ком језику који је подржан на Петљи (Ц++, Пајтон, Ц#, Ц, Јава, Паскал). Више информација на линку: