Град и (или) село

,,Кроз већину историје човек се морао борити против природе да би преживео; тек у овом столећу почиње схватати како је потребно да је заштити да би преживео.“

Жак Кусто

Ученици II6 су на часу Света око нас 4. новембра представили своје појединачне, али и групне радове на тему село и град. Претходни период учења и обраде ове теме кроз све предмете, као и једнодневни излет у природу, подстакли су ученике да истакну значај постојања села и градова, као и њихову неопходну повезаност. Међу ученицима нема подељених мишљења о томе ком насељу дати предност. Напротив, истичући све лепоте и предности, али и мане градова и села, дошли су до заједничког става да је равнотежа у свему спас. Било да живимо у селу или у граду, наша права биће остварена, уколико и сами будемо испуњавали своје обавезе!

,,Природа је једина књига која на свим листовима нуди много садржаја.“                                                                                                                                         Гете