Испит ДЕЛФ у школској 2023/2024. години

Полагање испита је регулисано конвенцијом потписаном од стране Министарства просвете у Србији  и Амбасаде Француске. Француски Институт је задужен за организацију полагања испита заједно са школским установама.

За полагање испита одређени су 16. i 17. децембар 2023. године. Место полагања биће накнадно јављено и зависиће од броја пријављених кандидата.

Ученици ће за пријаву користити формулар који ће добити од својих наставника француског језика, а могу га преузети и са сајта школе. Попуњен формулар и новац ученици предају свом наставнику француског језика.

Уплата и пријава ученика у школи је до 13. октобра 2023. После овог датума ниједна пријава неће моћи да се изврши .

Цене испита су идентичне за све школске установе у Србији. Истакнуте су на формулару за пријаву.

Желимо вам пуно среће и успеха на испиту.

Даница Глишић, наставник француског језика и координатор за ДЕЛФ

Приручник за ђаке и њихове родитеље погледајте ОВДЕ.

Формулар за упис – делф у школским установама погледајте ОВДЕ.