Четврти еколошки фестивал науке

Хемијско-прехрамбенo технолошка школа из Београда  је инсталирала лабораторију у којој су наши ученици могли да учествују при  извођењу  експеримената из : физике, хемије, микробиологије, фармације и  прехрамбене технологије. Професори и ђаци су изводили  занимљиве огледе:

• и слонови користе пасту за зубе
  • створићемо колорит у бојама јесени
  • добићемо гас из балона од пене
  • истражићемо  место злочина
  • показаћемо како се стварају „калајне гране“
  • заједно ћемо развити „шарене лептире“
  • пустићемо  „духа из боце“

Ученици су слушали о „графену – материјалу 21. века“, информисали се о занимањаимахемијско-технолошки техничар, техничар за заштиту животне  средине, техничар за индустријску фармацеутску технологију, техничар за биотехнологију, хемијски лаборант, прехрамбени техничар,  пекар и месар.

Изведена је и кратка представа „Наша еко прича“, са идејом да пробуди свест код ученика о важности рециклаже и заштите животне средине.