Гостовање Завода за заштиту споменика културе града Београда

У циљу популаризације и презентације културно-историјског наслеђа наше престонице и приближавања ученицима нижих разреда, пројекат „Наслеђе за децу“ спроведен је у нашој школи у одељењу 3/5. Уз представљање активности Завода, ученицима се усађује свест о неопходности очувања традиције и споменичког наслеђа које је потребно чувати. Едукацију у форми интерактивне презентације одржале су дипл.етнолог Ана Сибиновић и документариста Завода Слађана Милојевић у сарадњи са школским педагогом Маријом Јовановић и учитељицом Иваном Кузмановић.

На два часа уз предавања о споменицима културе са освртом на општину на којој ученици живе уз интерактиван рад уследила је и радионица. Настали су радови на којој су Народна скупштина, споменик Николи Тесли, Вуку Караџићу, Правни факултет, Родна кућа војводе Степе Степановића, Кафана ?, Споменик Победнику, али и моравска кућа, црква брвнара и котобања, печат Завода на којем се налази грб града Београда.

Одељењски старешина

Ивана Кузмановић