Завршни испит 2021.

Портал моја средња школа

Обавештавамо Вас да ће у периоду од 12. до 15. априла 2021. године, родитељи,

Правилник о упису ученика у средњу школу

Правилник преузмите ОВДЕ

Календар завршног испита и уписа у средње школе

Календар завршног испита и уписа у средње школе можете погледати/преузети ОВДЕ

Попуњавање листе жеља

Поштована/поштовани, С обзиром на период у коме се тренутно налазимо, имајући у виду рокове одређене за изражавање опредељења за даље школовање ученика (тј. попуњавање листе жеља, како је одомаћено у комуникацији), обавештавамо вас о следећем и подсећамо на кораке у том делу поступка:

Решење тестова са завршног испита

Решења тестова са завршног испита можете преузети испод:

Завршни испит школске 2020/2021. године (упутство за ученике и родитеље)

– Испит из српског/матерњег језика полаже се у среду, 23.06.2021. године од 9 – 11 часова;

Упутство за ученике и родитеље, односно друге законске заступнике ученика

Завршни испит полажу сви ученици осмог разреда, као и одрасли који стичу основно образовање у складу са законом који се уређује образовање одраслих.

Упутство за поступак приговора на резултате завршног испита

Привремени резултати завршног испита објављују се у школи до 10 часова на дан предвиђен календаром испитних активности.

Конкурс за упис ученика у средњу школу

У наставку текста се налази link на коме се се налази Табеларни приказ конкурса за упис ученика у средњу школу за школску 2021/2022. годину.

Полагање пријемних испита

Поштовани ученици и родитељи, у току је пријављивање ученика за полагање пријемних испита за упис у средње школе и образовне профиле за које је неопходан услов да кандидат положи одговарајући пријемни испит.