Учешће у акцији „Једна школа = једно дрво“

У четвртак у 11 часова , на једној зеленој површини поред Центра за ликовно образовање(ул. Шуматовачка 122), заједнички смо спровели активност поводом овогодишњег обележаванја манифестације Европска недеља 2021-2022.

Тема: Европске недеље 2021-2022 је ,,Заштита животне средин: локалоне заједнице предузимају мере“. У оквиру задате теме ,, Једна школа = Једно дрво“ је осмишљена акција да ученици врачарских школа засаде једно дрво, а након тога добију плочицу са обележјем школе које се окачи на дрво као видљивљ трајна успомена. Ученици 8/3 су засадили и  учествовали у акцији.