Изложба ''Био једном један лаф''

У петак, 21. новембра 2014. године, ученици VI-5 су посетили изложбу Био једном један лаф, која је организована поводом тридесет година од смрти Душка Радовића.
Ученици су могли да виде најважније моменте из живота и стваралаштва песника: детињство у Нишу и Суботици, долазак у Београд и почетак рада у Пионирским новинамауређивање програма за децу Радио Београда, серија, часописа...
Читајући песму Био једном један лав, ученици су се посебно обрадовали што су имали прилике да се упознају са Браном Радовић, најмлађим братом Душка Радовића. Брана им је открио да је он дечак из песме и да је он лава гумом обрисао.

Изложба је постављена у Библиотеци града Београда, па су ученици имали прилике да виде и Римску дворану, магацин библиотеке у коме се чува преко пола милиона књига, електронску читаоницу, читаоницу Одељења уметности и одељење за рад са корисницима.

Задовољни и пуни утисака вратили смо се у школу, а речи Душка Радовића одзвањале су нам у ушима.

"Децо, можете мислити какав је живот када је од колевке па до гроба најлепше ђачко доба".