Час српског знаковног језика и бонтон према особама са инвалидитетом за врачарске основце

Градска општина Врачар је  у врачарским основним школама организовала  промоцију српског знаковног језика за  ученике седмог и осмог разреда.

Глуви релеј тумач, Михаило Гордић  са тумачем за српски знаковни језик Маријом Марковић, одржао је час српског знаковног језика и децу упознао са основама комуникације са глувим особама. Том приликом ученицима је подељен Бонтон према особама са инвалидитетом који је израдила и штампала Градска општина Врачар у циљу информисања свих суграђана како комуницирати са особом са инвалидитетом,  на који начин јој помоћи ако јој је та помоћ потребна, али и у циљу уклањања предрасуда и неједнаког и  неравноправног понашања.