Талентовани гитариста Игор Баста

Игор Баста је ученик  6/4 разреда наше школе и петог разреда Mузичке школе „Јосип Славенски“ у класи професора
Дејана Бркића.
Игор је одличан ученик али и изузетно успешан на такмичењима гитариста.
Игор је освојио велики број награда, захваљујући таленту и редовном раду, на различитим такмичењима.

Прву награду на Међународном такмичењу гитариста у оквиру XVI „ Гитар Арт Фестивала“, 2015.године, у Београду.
Прву награду на Фестивалу музичких школа Србије у Неготину, 2015.године.
Прву награду на  XVI такмичењу гитариста „Меморијал Душан Протић“ у Београду,
2016.године.

Прву награду на Републичком такмичењу гитариста Србије ,2016.године.
Прву награду на XXXIII Међународном такмичењу гитариста у Волосу, у Грчкој,2016.године.
Другу награду на Међународном такмичењу гитариста у оквиру XVIII  „Гитар Арт" Фестивала у Београду,2017.године.
Другу награду на Међународном такмичењу гитариста у оквиру Гитарског Фестивала у Загребу,2017.године.
Другу награду на Републичком такмичењу оркестара где је наступао као солиста гитаре.

Поносни смо на Игора и његов успех и што свуда својом музиком и понашањем на најбољи начин представља нашу школу.