Посета Сајму књига, октобар 2016.

Ове године у Београду одржан је 61. Међународни сајам књига.

На школски дан, у четвртак 27.10, библиотекарка Ружа повела је нас знатижељне у обилазак Сајма.

Да ли због љубави према књигама или што је то значило слободан дан од школских обавеза, тек нас педесет кренуло је пут Сајма.

Одлучили смо да четири сата искористимо на најбољи начин.

Слоган овогодишњег сајма био је "Књиге у руке". На њему је учествовало више од 450 излагача,  а почасни гост био је Иран.

Из хале у халу мењали су се штандови разних издавача. Нама су најзанимљивије биле издавачке куће Лагуна, Мала Лагуна, Пчелица, Креативни центар, Букленд, Чаробна књига. Требало је доста стрпљења да би се погледали нови наслови, јер је на тим штандовима била велика гужва.

Уз продају књига, на Сајму су се одржавале и промоције где су одређени писци презентовали и потписивали своје књиге, а мени лично је био врло занимљив штанд са презентацијом школа у иностранству.

Награде за издавача године су поделили "Лагуна" и "Клио".

Награду за издавачки подухват поделили су Завод за уџбенике и Службени гласник, док  су награду за дечију књигу добиле  антологија "Најлепше песме за децу" и "Књига Лала - пас детектив", коју је написала Уна Бабић, уценица IV разреда ОШ ,,Лаза Костић'' из Новог Београда.

Књижни фонд наше библиотеке обогаћен је куповином 42 нова наслова издавача ЈРЈ-а.

Катарина Арсенијевић, VII 4