Окружно такмичење из информатике града Београда

На окружном такмиченњу из информатике града Београда ученици V2 разреда освојили су другу и трећу награду:

Алекса Чеперковић II награда

Сергеј Вушковић III награда

На окружном такмиченњу из информатике града Београда ученик VI5 разреда Јован Михаиловић освојио је I награду.

УСПЕХ УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ

УСПЕХ УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ

Ученици наше школе: Милош Жижић, одељење 7/1, Илија Саковић, одељење 6/2 и Никола Благојевић, одељење 6/1 освојили су треће награде на државном такмичењу из физике, одржаном 06.04.2019. године у Кладову. Ученица Милица Ивковић, одељење 8/4, освојила је прво место на републичком такмичењу из француског језика, одржаном 19.05.2019. године у Београду.

Честитамо ученицима и њиховим родитељима на постигнутом успеху и желимо им успех у даљем школовању и у наредним такмичењима. Честитамо и нставницима физике Анити Тасић и Мирјани Николић и наставници француског језика Драгици Шајн на труду, залагању и постигнутом успеху.

Част је сваке школе да у њеним клупама седе овакви ученици!

Управа школе

Oпштинско такмичење из верске наставе

Дана 11.05.2019. године одржано је општинско такмичење из верске наставе у основној школи ''Свети Сава'', на коме су учествовали ученици општина Врачар и Палилула. На овом такмичењу треће место је освојила школа ''Јован Миодраговић'' коју су представљали ученици осмог разреда Каплановић Николина, Радивојевић Милица и Вранеш Лука. После поделе диплома и пригодних поклона за ученике је организовано дружење уз послужење.

Резултати школског такмичења из француског језика, фебруар 2019. године

Школско такмичење из француског језика одржано је 30.01.2019.године.

Следећи ученици су се пласирали на општинско такмичење:

1. Милица Ивковић 8/4

2. Тара Њежић 8/4

3. Душица Димитријевић 8/3

4. Олга Никитовић 8/3

5. Теодора Обрадовић 8/4

6. Нађа Лучић 8/4

7. Милица Радивојевић 8/6

8. Милош Живановић 8/6

9. Наја Спасојевић 8/3

10. Дуња Димитријевић 8/3

11. Тара Ћук 8/3

Честитамо свим пласираним ученицима !

Милица Ћоровић и Драгица Шајн

Konkurs fondacije za mlade talente

Fondacija za mlade talente grada Beograda raspisala je Konkurs za dodelu novčanih sredstava talentovanim učenicima od petog do osmog razreda osnovnih škola, sa sedištem na teritoriji grada Beograda, radi nabavke neophodne opreme koja omogućava dalje negovanje talenata.

Konkurs je objavljen 14.11.2018. godine na sajtu Fondacije za mlade talente na adresi: www.fondzamladebeograd.rs (u rubrici “Konkursi”) i na sajtu Grada Beograda na adresi: www.beograd.rs (u rubrici “Gradski oglasi, konkursi I tenderi”) odakle se mogu preuzeti:

-          ceo tekst Konkursa

-          obrazac prijave

-          obaveštenje o obradi podataka o ličnosti

Shodno navedenom, molimo Vas da obavestite svoje učenike od petog do osmog razreda o pomenutom Konkursu, jer verujemo da mnogima od njih može pomoći u negovanju talenata koje poseduju i da će im ta sredstva biti podstrek da se i dalje trude i ostvaruju uspehe.