ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

Редовна настава у школској 2018/2019. години завршава се у петак 14. јуна 2019. године.

Летњи распуст почиње у понедељак 17. јуна 2019. године, а завршава се у петак 30. августа 2019. године.

Нова школска 2019/2020. година почиње у понедељак 2. септембра 2019. године. Ученици другог, четвртог, шестог и осмог  разреда крећу на наставу пре подне, а ученици првог, трећег, петог и седмог разреда после подне.

Свечана подела сведочанстава, ђачких књижица, награда и похвала обавиће се у петак 28. јуна 2019. године по следећем распореду:

за ученике првог, трећег, петог и седмог разреда у 17 часова,

за ученике другог, четвртог, шестог и осмог разреда у 18 часова.

Разредни испити у јунском испитном року ће се организовати  од 21.06. до 26.06.2019.године.

Припремна настава за ученике који полажу поправне испите  ће се организовати од 19.08. до 23.08. 2019.године. Поправни испити ће се организовани од 26.08. до 30.08.2019.године.

Позивам све ученике који имају дуговање према школи, а нарочито према школској библиотеци, да исте измире пре добијања ђачких књижица и сведочанстава. Све књиге предати библиотекару школе.

Честитам ученицима који су са успехом завршили разред, а посебно честитам ученицима који су на такмичењима постигли највише резултате.

Желим Вам да летњи распуст проведете безбрижно!

ДИРЕКТОР ШКОЛЕ

Вера Шаиновић

Реч директора

НајлошијеНајбоље

Драги наши ученици, родитељи, баке и деке,

зашто је привилегија бити ученик наше школе?

Зато што се налазимо у срцу старог Врачара, који прича приче о прошлости Београда. Зато што негујемо дух тих времена, традиције, заборављених вредности, топлине и гостопримљивости. Зато што су наши наставници и наши сарадници   стручни  и добронамерни, увек спремни да пренесу знање својим ученицима, да их саслушају и помогну им.

Зато што се труде да осавремене наставу и учине је занимљивијом, користећи савремену технологију и савремена наставна средства . Зато што се наше теткице старају  да школа увек буде светла и чиста. Зато што су наши ученици међу првима насвим такмичењима и што са лакоћом уписују жељене школе. Зато што ће се у нашој школи осећати лепо, задовољно и сигурно. Заувек ће се сећати првих екскурзија, првих љубави, првих неправди, најбољих другова и својих наставника. Зато што ће нам се увек враћати да нам кажу да смо их  пуно научили, без обзира што смо некад били, можда, и ,,неоправдано строги”, да смо их припремили за даље школовање  и даља животна искушења.

И зато ће, једног дана, када одрасту и када их неко пита: ,,У коју сте основну школу ишли?”, са поносом рећи: ,,Па наравно, у Јован Миодраговић!”.

Директор школе

Вера Шаиновић