Обавештење за родитеље будућих првака, 2016. година

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

БУДУЋИХ ПРВАКА

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе за школску 2016/2017. годину обавити у времену од 17. фебруара до 31. маја 2016. године.

Родитељ (старатељ) детета за упис доноси:

-         Извод из матичне књиге рођених (оригинал или оверену копију) и

-         потврду о здравственом стању детета.

По завршетку припремног предшколског програма, родитељи треба да донесу секретару школе и уверење да је дете похађало припремни предшколски програм.

Испитивање детета уписаног у школу врше педагог и психолог школе а заказивање испитивања врши се код секретара школе приликом уписа.

Упис деце за први разред врши се код секретара школе сваког радног дана од 9до 15часова.

Молимо родитеље да се, приликом тестирања деце код педагога или психолога, одлуче за изборне предмете који се изучавају у нашој школи у првом разреду.

Обавезни изборни предмети:

-         Грађанско васпитање

-         Верска настава

Ученик се опредељује за један од ова два предмета.

Изборни предмети:

-         Народна традиција

-         Лепо писање

-         Чувари природе

Ученик се опредељује за један или више предмета према својим склоностима.

Програме наведених изборних предмета можете погледати на сајту школе - www.osjovanmiodragovic.edu.rs кликом на одабрани предмет.

Родитељи ученика који имају пребивалиште ван територије школе могу предати молбу за упис ученика у први разред до 1. фебруара 2016. године, у складу са чланом 98. став 17. Закона о основама система образовања и васпитања.

У Београду,                                                                          ДИРЕКТОР ШКОЛЕ

08.01.2016.год.                                                                    Вера Шаиновић