Ђак генерације-Анастасија Ђукић

Анастасија Ђукић , ученица 8/4 , носилац је титуле ђака генерације наше школе.

Поред Вукове дипломе , она је добитник  Посебних диплома из пет наставних предмета-

Српског језика , Француског језика , Физике , Ликовне културе и Физичког васпитања.

Ученик је Музичке школе „ Јосип Славенски “ на одсеку-клавир и Ликовног атељеа при „Дечијем културном центру“.

Својом ненаметљивом амбициозношћу , креативношћу и вишеструком талентованошћу , а уз  константан и систематичан рад , остварила је изузетне резултате у наведеним областима.

Њени највиши домети су:

Учешће на Интернационалном фестивалу уметности у Италији , у Соренту 2010. године где су биле изложене четири њене слике
    Учешће на Републичком такмичењу из математике у седмом разреду
    Освојено четврто место на Републичком такмичењу из француског језика у осмом разреду

У њеној биографији, импресивној  за једну петнаестогодишњу девојчицу , нашли су се још многи успеси .Издвојићемо неке:

Музеју примењене уметности изложена је њена глинена скулптура мачке коју је извајала у Уметничкој школи ,, Primart“
    У хотелу „ Мона“ на Златибору изложена је једна њена слика коју је насликала у Ликовној школи „ Мали Монмартр“
    Приредила је самосталну изложбу ликовних радова у библиотеци „ Петар Кочић“ на Врачару
    Као и претходних година ,припрема завршну изложбу у Дечијем културном центру
    Освајала је награде на свим ликовним конкурсима расписаним у школи као и на већ традиционалној манифестацији „ Таленти Врачара“
    Освојено треће место на Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе у осмом разреду
    Освојено прво место на Општинском такмичењу из физике у седмом разреду
    Освојено прво место на Општинском такмичењу из математике у осмом разреду

Као део кошаркашког тима школе освајала је награде на општинским и градским такмичењима у претходним  годинама.

Поред свега наведеног требало би истаћи да је она, по речима њених другова, врло толерантна и увек спремна да помогне. Наставници истичу њену одговорност, систематичност и лакоћу са којом постиже натпросечне резултате.

Због свега наведеног Анастасија је понела ласкаву титулу ћака генерације наше школе.

Београд,10.06.2011.                                                                        Одељенски старешина-Тања Лабан