Јесен-тематски дан у другом разреду

У четвртак, 31. октобра 2013. године, одељења 2/1, 2/4 и 2/5 имала су низ активности у оквиру тематског дана на тему “Јесен“. Ученици су кроз диференциране задатке обрађивали текст „Октобар“, Божидара Тимотијевића, радили разноврсне текстуалне задатке са сабирањем и одузимањем везане за јесен, играли и креативно осмишљавали покрете уз песму „Дуње ранке“. Такође су уз ову песму користили Орфов инструментариј. Реализовали су и садржаје из предмета: свет око нас, чувара природе и народне традиције. Свака група имала је задатак да „обуче“ у јесење рухо, тј.осмисли јесењу креацију једној животињи по избору.
На крају овог тематског дана представљали су својим друговима и родитељима свој рад уз песму и игру.