Ликовни конкурс "Илустровање песама Јове Јовановића Змаја"

У организацији Друштва учитеља Београда и банке Societe generale у школи је одржан ликовни конкурс са темом ,,Илустровање песама Јована Јовановића Змаја’’. Учитељице су првацима прочитале песму и дале потребна упутства, а онда су прваци веома предано кренули са приказивањем  свог доживљаја песме.

Догађај  је кренуо управо из наше школе и био је медијски веома испраћен, а у наредним данима биће реализован још у пет београдских општина.

Жири је изабрао четири најбоља рада, који ће бити публиковани у пригодној збирци. Остали радови, који су ушли у ужи избор, биће изложени у неком од простора на општини Врачар, а до тада су изложени у холу школе.

Најбоља четири рада, по мишљењу жирија, су радови следећих ученика: Нађе Стаменковић, ученице 1/4 одељења; Софије Бабовић, ученице 1/2 одељења;  Петре Бакић, ученице 1/4 одељења и Милице Рашковић, ученице 1/1 одељења.

С обзиром да се поменута четири рада не налазе у школи, објављујемо их на нашем сајту.

Прваци су показали велику разумевање задате теме и озбиљност у раду.

БРАВО ПРВАЦИ!