Прваци први пут на екскурзији

Ученици првог разреда су у среду, 04.11.2015. године били први пут на екскурзији. Били су у Бачком Петровцу и Кулпину.

У Бачком Петровцу ученици су имали активности у оквиру креативних радионица. Ученици су се упознали са начином израде метли. Свако детете је од кукурозовине направило цвет и украсило своју метлицу, коју су добили на поклон. Правили су од глине брош, затим су ткали, упознали се са ношњама које носе Словаци, крунили ручно кукуруз. Затим смо посетили најстарију кућу у овом месту која је саграђена 1799. године.

У Кулпину су деца разгледала парк и дворац Стратимировић, а касније породице Дунђерски. Затим су посетили Пољопривредни музеј где су видели старе пољопривредне машине и алате.Слободно време су провели у игри.
Излет је био занимљив, интересантан, поучан, пун смеха и дружења.

Учитељице првог разреда препоручују овај излет и другим Одељењским већима.