Фестивал "Витезово пролеће"

Ученици млађих разреда наше школе учествовали су на конкурсу  часописа "Витез".

Чак 22 ученика је награђено:

- Николија Павловић, Вишња Максимовић, Никола Павићевић, Виктор Стојић, Ива Вослар, Ђорђе Илић, Лука Васић, Филип Мићановоћ и Ана Пањевац из 1/3

- Милош Трбојевић из 1/5

- Павле Малишић из 3/1

- Нина Андрић, Милан Стевановић и Лана Чутурило из  3/2

- Нађа Стаменковић, Ања Станишић, Милена Булатовић, Петра Ћирић, Милица Радовић, Лука Зах, Јанко Вучковић и Јован Ћирић из 3/4

Сви ученици и наставници су били позвани на фестивал "Витезово пролеће" који је био одржан у недељу 12.маја. Сви награђени ученици који су на фестивал отишли, добили су дипломе и књиге, које су им потписали наши најпознатији песници за децу.

• vp1
  • vp2
  • vp3
  • vp4
  • vp5
  • vp6

Први eTwinning пројекат у нашој школи

Панои у школи

Драги наши родитељи и ученици,

Желимо да вас обавестимо да смо се као школа прикључили еTwinning пројекту. Ученици четвртог разреда са проф. енглеског језика Веселинком Аврамов раде на пројекту Animals around us у сарадњи са школом из Албаније - Shkolla ''Agimi'' –Maliq, Korçë и њиховом наставницом Gentianom Drabo.

Ученици су се радо одазвали и прикључили овом пројекту!

Први део пројекта је успешно завршен. Ученици су правили power point презентације на тему Animal Alphabet.

Други део пројекта је израда паноа о различитим врстама и подврстама животиња.

У оквиру међупредметне корелације, ученици ће да науче две песме Bob Dylan - https://youtu.be/JRp9jwOvZcA i  Ylvis- https://youtu.be/jofNR_WkoCE  и тако повежу енглески језик, музичко и природу и друштво.

На часовима веронауке, обрађиваће тему Нојева барка са наставницом Јаном Ђукић Вуковић.

Пратите нас и уживајте у радовима наших ученика.

Надамо се да смо вам приближили магични свет животиња.

Веселинка Аврамов, проф. енглеског језика са ученицима четвртог разреда.

Радове зченика можете погледати на линковима:

1. Угрожене врсте1

2. Угрожене врсте 2