Спортски резултати 2/5, март 2019. године

Овог викенда ученици 2/5 одељења постигли су запажене резултате у области атлетике и шаха.

У суботу, 16.3.2019. године, на дворанском првенству Београда за атлетске школе, Матеја Алексић је освојио још једну медаљу у низу. У дисциплини 50м освојио је 2.место.

У недељу, 17.3.2019. године, на градском турниру у шаху под називом ,,Краљица шаха'', Исидора Мијалковић је освојила 2.место, а Ана Марија Ли 6. место.

Честитамо нашим ученицима и желимо им да наставе са успесима!

Школско такмичење рецитатора, март 2019. године

Школско такмичење у рецитовању ученика млађих разреда одржано је у уторак, 12. марта 2019. године. Учесници су показали своје умеће и таленат, а најуспешнији су били ученици:
Илија Зрилић 2/3 и Василије Томић 4/1 који су се пласирали на општинско такмичење.
Похваљени су и ученици:
Нина Ашанин 1/1
Ања Пањевац 1/3
Лара Вучајчић 2/3
Милица Наумовски 2/4
Лена Чутурило 3/2
Ања Станишић 3/4
Дуња Михаиловић 4/1
Марија Јанковић 4/3

Први eTwinning пројекат у нашој школи

Панои у школи

Драги наши родитељи и ученици,

Желимо да вас обавестимо да смо се као школа прикључили еTwinning пројекту. Ученици четвртог разреда са проф. енглеског језика Веселинком Аврамов раде на пројекту Animals around us у сарадњи са школом из Албаније - Shkolla ''Agimi'' –Maliq, Korçë и њиховом наставницом Gentianom Drabo.

Ученици су се радо одазвали и прикључили овом пројекту!

Први део пројекта је успешно завршен. Ученици су правили power point презентације на тему Animal Alphabet.

Други део пројекта је израда паноа о различитим врстама и подврстама животиња.

У оквиру међупредметне корелације, ученици ће да науче две песме Bob Dylan - https://youtu.be/JRp9jwOvZcA i  Ylvis- https://youtu.be/jofNR_WkoCE  и тако повежу енглески језик, музичко и природу и друштво.

На часовима веронауке, обрађиваће тему Нојева барка са наставницом Јаном Ђукић Вуковић.

Пратите нас и уживајте у радовима наших ученика.

Надамо се да смо вам приближили магични свет животиња.

Веселинка Аврамов, проф. енглеског језика са ученицима четвртог разреда.

Радове зченика можете погледати на линковима:

1. Угрожене врсте1

2. Угрожене врсте 2