Посета ирске књижевнице Џуди Кертин

У оквиру активности везаних за сајам књига у школи је 23.10.2018. године гостовала позната ирска списатељица Џуди Кертин. Џуди има велику читалачку публику међу ученицима четвртог разреда наше школе. Ученици су Џудит направили леп и срдачан дочек. Прво је са књижевницом разговарала ученца 4/1 одељења Миа Ђорђевић, од које је идеја дружења и потекла. Потом су ученици четвртог разреда разговарали са Џудит. Цео догађај је испраћен у емисији Водич за родитеље и на телевиѕији N1. Ученици су овом приликом показали велико читалачко интересовање и одлично знање енглеског језика.

Браво четвртаци, поносни смо на вас!

Прилог о овој посети. можете погледати на линку.

Трећаци у Природњачком музеју у Свијалнцу

Ученици трећег разреда били су на једнодневној екскурзији у среду, 17.10.2018.год. Посетили су Природњачки музеј у Свилајнцу и уживали у Дино парку у овом месту. Потом су видели водопад Велики Бук и ручали у ресторану, у предивном природном окружењу овог водопада. У касним поподневним сатима уживали су у обиласку Ресавске пећине. Ученици су много тога научили, дружили се и одлично провели!

Рана јесен

Ученици 2/5 су уживали у току Дечије недеље и потрудили су се да украсе своју учионицу јесењим детаљима. На часу ликовног смо правили јесење дрво од старих делова пазли, на часу народне традиције смо правили јесењу зимницу, а на часу света око нас смо причали о јесењим плодовима и направили мале јесење корпице.

Час народне традиције у другом разреду

На часу Народне традиције, ученици 2/1 су бии вредни и креативни. Показали су да се и сада лепе и занимљиве играчке из прошлости.

Трећаци обележили Дане европске баштине

У овиру манифестације „Дани европске баштине“ , трећи разред  је изабрао тему у оквиру које је свако одељење правило  кувар размењујући и сакупљајући рецепте традиционалних  јела у нашој средини. Наиме, договор је био да сваки ученик осмисли по једну до две странице овог кувара...да откуца или читко испише рецепт, украси страну илустрацијом или сликом тог јела. Све рецепте смо прикупили и укоричили и тако направили одељенски кувар, који  држимо на полици, у учионици.

Ученици су били веома мотивисани, вредни, оригинални... много тога су научили...а изнад свега добро су се забавили!

Радионица "Разломљена шара"

Ученици III-1, III-2, III-4 и III-5 реализовали су радионицу у Етнографском музеју- Разломљена шара- орнаменти и математика. На занимљив начин, уз велику помоћ и подршку кустоса музеја научили много о пореклу шара на народним ношњама и инспирацијом за мотиве.Све то су повезали са садржајима из предмета Народна традиција, Природа и друштво и математике.  Проналазили су задате мотиве на ношњама, а затим су самостално правили дезене за кецеље. Ученици су били мотивисани и заинтересовани за рад. Резултати њиховог рада красе наше паное.