Сjајни математичари, браћа Поповић

Поносни смо на наше другаке, сјајне математичаре, браћу Поповић!

Ученици 2/3, браћа Михаило и Јован Поповић, су се на међународном математичком такмичењу „Кенгур“,  пласирали у суперфинале међу 30 најбољих. Са овог суперфинала дошли су, на нашу велику радост, са сребрном медаљом коју је освојио Михаило и са бронзаном, коју је освојио Јован. Честитамо на великом успеху!

Летње освежење

Драги наши, ако желите да се освежите, изволите у учионицу 2/1!

Другаци на Златибору, мај 2018. године

Пет одељења другогразреда било је на рекреативној настави од 14.5. до 21.5. 2018. на Златибору. Много су тога видели, научили, чули... а поврх свега, уживали су у игри и дружењу са својим вршњацима. Посетили су фарму, Дино парк, споменик, етно село Сирогојно, возили се возићем до Златиборских језера, упознали богату флору и фауну овог краја... Било је много узбуђења, а заједнички утисак свих ђака био  је, да је  ово била  незаборавна настава у природи!

Рекреативна настава на Тари

Ученици четвртог разреда били су на рекреативој настави на Тари.

Давид Бјелица, 4/2, направио је сјајне фотографије. Тара је планина лепотица.

Погледајте и уживајте.

Хвала, Давиде!

Први eTwinning пројекат у нашој школи

Панои у школи

Драги наши родитељи и ученици,

Желимо да вас обавестимо да смо се као школа прикључили еTwinning пројекту. Ученици четвртог разреда са проф. енглеског језика Веселинком Аврамов раде на пројекту Animals around us у сарадњи са школом из Албаније - Shkolla ''Agimi'' –Maliq, Korçë и њиховом наставницом Gentianom Drabo.

Ученици су се радо одазвали и прикључили овом пројекту!

Први део пројекта је успешно завршен. Ученици су правили power point презентације на тему Animal Alphabet.

Други део пројекта је израда паноа о различитим врстама и подврстама животиња.

У оквиру међупредметне корелације, ученици ће да науче две песме Bob Dylan - https://youtu.be/JRp9jwOvZcA i  Ylvis- https://youtu.be/jofNR_WkoCE  и тако повежу енглески језик, музичко и природу и друштво.

На часовима веронауке, обрађиваће тему Нојева барка са наставницом Јаном Ђукић Вуковић.

Пратите нас и уживајте у радовима наших ученика.

Надамо се да смо вам приближили магични свет животиња.

Веселинка Аврамов, проф. енглеског језика са ученицима четвртог разреда.

Радове зченика можете погледати на линковима:

1. Угрожене врсте1

2. Угрожене врсте 2