Хуманитарна акција ученика Иване Кузмановић

Већ другу годину за редом ђаци учитељице Иване Кузмановић (2/5 и 6/5) заједно са својим родитељима и учитељицом учествују у хуманитарној акцији прикупљања неопходних ствари за децу из дома ,,Драгутин Филиповић Јуса'' и за децу из Дечијег Села, Сремска Каменица.
,,Саманта је девојчица која је била ђак нашег одељења до фебруара ове године. Прошле године смо прикупили доста гардеробе, обуће, играчака, књига, хигијене и слаткиша и однели у дом ,,Јуса'' где је Саманта била смештена. Када је у фебруару отишла из нашег одељења били смо истовремено и срећни и тужни. Срећни јер је отишла у Дечије село где ће бити смештена заједно са својим сестрама, а тужни јер смо остали без добре другарице.
Наша хуманост се није завршила њеним одласком. У новембру смо Саманту обрадовали рођенданским поклоном, пакетом који је поред материјалних ствари садржао и 26 честитки за њен рођендан. Васпитачи су нам послали слике на којима смо видели колико смо Саманту обрадовали и колико је она сада весела и срећна девојчица.
У договору са родитељима, и садашње и претходне генерације, сакупили смо доста ствари које су неопходне деци у Дечијем селу, а на које су нам указали Самантини васпитачи.
У четвртак, 27.12.2018, пакети су одвезени у Дечије село. Оба одељења су добила захвалнице за хуманост, књигу о Дечијем селу и позив да буду њихови гости на један дан.''
Сигурни смо да ће и убудуће ова хумана деца, њихови родитељи и учитељица барем мало допринети радости деце у Дечијем селу.

Евровизија у извођењу петака

Песник Радислав Јовић у гостима код трећака

У среду, 28. новембра 2018. године, у гостима код ученика трећег разреда био је песник Радислав Јовић.

Ученици библиотечке секције направили су му диван пано и научили неке од његових песама.

Било је забавно и весело, дружење је протекло у дивној атмосфери.

Посета ирске књижевнице Џуди Кертин

У оквиру активности везаних за сајам књига у школи је 23.10.2018. године гостовала позната ирска списатељица Џуди Кертин. Џуди има велику читалачку публику међу ученицима четвртог разреда наше школе. Ученици су Џудит направили леп и срдачан дочек. Прво је са књижевницом разговарала ученца 4/1 одељења Миа Ђорђевић, од које је идеја дружења и потекла. Потом су ученици четвртог разреда разговарали са Џудит. Цео догађај је испраћен у емисији Водич за родитеље и на телевиѕији N1. Ученици су овом приликом показали велико читалачко интересовање и одлично знање енглеског језика.

Браво четвртаци, поносни смо на вас!

Прилог о овој посети. можете погледати на линку.

Трећаци у Природњачком музеју у Свијалнцу

Ученици трећег разреда били су на једнодневној екскурзији у среду, 17.10.2018.год. Посетили су Природњачки музеј у Свилајнцу и уживали у Дино парку у овом месту. Потом су видели водопад Велики Бук и ручали у ресторану, у предивном природном окружењу овог водопада. У касним поподневним сатима уживали су у обиласку Ресавске пећине. Ученици су много тога научили, дружили се и одлично провели!

Рана јесен

Ученици 2/5 су уживали у току Дечије недеље и потрудили су се да украсе своју учионицу јесењим детаљима. На часу ликовног смо правили јесење дрво од старих делова пазли, на часу народне традиције смо правили јесењу зимницу, а на часу света око нас смо причали о јесењим плодовима и направили мале јесење корпице.