Уницефов семинар ''Школа без насиља''

Током прошле школске године наша школа је ушла у Уницефов програм ''Школа без насиља''. Потписан је протокол о сарадњи са Уницефом и Turkish Airlinesom, који је наш спонзор у овој активности.

Урађено је истраживање међу ученицима и наставницима на тему вршњачког насиља, које је показало да наша школа има позитивне резултате у овој области, изнад просека за Београд и Србију. Тај резултат је последица рада на спречавању вршњачког насиља, који се у школи спроводи неколио година уназад.

Без обзира на позитивне резултате, наш колектив је одлучио да унапреди ову област свога рада укључивањем у Уницефов програм.

У суботу, 17. септембра, одржан је први у низу семинара који нас је увео у програм ''Школа без насиља''. Организован у низу радионица, семинар нам је показао пут ка остваривању идеје о реституцији, тј. надокнади штете, уместо класичног кажњавања ученика у ситуацијама када ученици прекрше школска правла понашања.

Ментор наше школе је г-ђа Јелисавета Вилотић, психолог ОШ ''Дринка Павловић''

Више о Уницефовом програму ''Школа без насиља'', можете прочитати на линку.