Пројекат ''Читалачка значка''

И ове године наша школа наставила је успешну сарадњу са дечјим одељењем „Растко“ библиотеке „Петар Кочић“. У манифестацији „Читалачка значка“ учествовало је око 140 ученика школе. Највише је читалаца из другог разреда – 107.

Пројекат је усмерен на стварање читалачких навика, подстицање маште и радозналости и развијање љубави према књижевности код деце школског узраста кроз писање дневника читања, илустровања и разговора о прочитаним препорученим делима.

Пре организовања такмичења формирају се листе књига које деца треба да прочитају, по разредима. Књиге које се препоручују нису укључене у редовну школску лектиру и треба да подстакну ученике на додатно читање. Бирају се занимљиви и актуални наслови домаћих и страних писаца примерени узрасту детета. Формира се осам листа за осам читалачких значака за сваки разред. Деца током године позајмљују наведене књиге из библиотека и читају их. Уз помоћ библиотекара подстицана су да након читања сваког дела пишу коментаре, илуструју, науче неку песму напамет... Акција траје до марта кад почиње школско такмичење.

На завршној свечаности одржаној 6. јуна, на којој је промовисао своју нову књигу „Звркотека“ књижевник Радислав Јовић, библиотека „Петар Кочић“ наградила је књигом, дипломом и беџом 35 најбољих дневника и на општинско такмичење пласирали су се следећи ученици: Милена Ђукнић, Катарина Арсић, Ива Шарац, Ана Радојковић (учитељица Весна Кривокућа, II-1), Ана Миловановић, Мила Ђорђевић, Богдан Павковић (Јасмина Митић, II-2), Тара Бубоња, Вита Авакумовић, Ана Кнежевић, Наја Спасојевић, Сибин Миловановић (Бранка Стојановић, II-3), Анђелија Јефтић, Тара Њежић, Лена Станковић (Љиља Стокановић, II-4), Уна Поповић, Марко Чавић, Зара Перишић (Весна Ђорђев, II-5), Вук Попадић, Селена Вилотић, Николај Милошевић, (Нела Максимовић, II-6), Јефимија Крунић (Милица Кресојевић, III-2), Милица Ракочевић, Мила Поповић, Теодора Грбић (Радица Војиновић, III-3), Милица Вугделић, Јана Богосављевић (Оливера Илчић, III-4), Алексеј Сорак (Гордана Лукић, IV-1), Јована Тепавчевић, Лана Дурутовић ( Ивана Милић-Битић, IV-3), Наталија Саковић, Тина Мијовић (Снежана Маринковић, IV-4), Лејла Абдула, Ана Мијовић, Ања Вуцо (Светлана Стевановић, IV-5).

За градско такмичење пласирала се Катарина Арсић, ученица II-1 одељења, која је додатно награђена књигама и дипломом.

Сви ученици првог разреда даровани су књигом.

ЧЕСТИТАМО СВИМ НАГРАЂЕНИМ УЧЕНИЦИМА!