Суперхероји кухиње

Идеја која стоји иза пројекта Суперхероји кухиње јесте развијање здравих навика исхране код деце коју уз покровитељство Градског секретаријата за образовање и дечју заштиту реализује ДКЦ Мајдан и која је прошле године реализована у неким основним школама за ученике млађих разреда.

Ове године пројекат је намењен ученицима старијих разреда и то на два начина : ученици од 12 до 16 године сами се пријављују реализаторима и пролазе кастинг за тзв. Хероје кухиње и учествују у реализацији другог дела пројекта који је намењен свим ученицима петог разреда основних школа Врачара, Старог града и Новог Београда.

Изабрани ученици Хероји биће полазници драмске групе која припрема бесплатне представе за петаке на тему здраве исхране. Приликом извођења представа деца ће добијати фабрички упаковане прехрамбене поклоне од спонзора пројекта.