Вашу ПВЦ амбалажу носимо на рециклажу

У четвртак, 13. септембра 2012. године, у 10:00 часова, на тргу Соје Јовановић удружење Деца Врачара и Секретаријат за заштиту животне средине почели су реализацију еколошког пројекта „Вашу ПВЦ амбалажу носимо на рециклажу.“

Почетак пројекта обележен је приредбом ученика наше школе, поздравима председника удружења „Деца Врачара“ Драгог Величковића, заменице председнице Скупштине општине Врачар Зоране Смиљанић Милојевић, представника Секретаријата за заштиту животне средине и ЈКП „Градске пијаце“.

Циљ овог пројекта јесте да ђаци практично примене знање о екологији које стичу у школи, да се развија потреба практичног рада на очувању здраве животне средине и да деца конкретном акцијом покушају да промене навике грађана који уместо кеса од биоразградивог материјала употребљавају пластичне кесе које загађују животну средину.