Прослава Светог Саве, школске 2018/2019. године

НајлошијеНајбоље

У недељу, 27.1.2019. године, у присуству ученика, наставника и пријатеља школе, обележена је школска слава Свети Сава. Њему у част ђаци су писали и сликали, у његово име певали, глумили и рецитовали. Подсетили су нас још једном чему нас је велики просветитељ научио – да никада не заборавимо ко смо, одакле долазимо и ко су нам преци, да чувамо и негујемо своје корене.

А наше корене чине слава – коју нам је он подарио, коло – као израз националног задовољства и поноса и певање уз гусле које нам није дозволило да заборавимо најсветлије тренутке наше прошлости.

Ове вредности су присутним гостима пренели ученици драмске секције, верске наставе и хора школе Јован Миодраговић током свечане приредбе Светом Сави у част.