Звездани планетаријум у нашој школи

Средином септембра, три дана у школи je био постављен Звездани планетаријум. Користећи методе неформалног учења и интерактивних радионица предавачи су помогли ученицима од првог до осмог разреда, да направе прве кораке на звезданим стазама -  разоткривајући шта су права, а шта лажна кретања на небу, узроке смене дана и ноћи, смене годишњих доба, звезде падалице, Сунчеве експлозије, црне рупе...

Помоћу мапе коју чини 88 замишљених слика на небу, тј. сазвежђа, демонстрирало се: оријентација у простору – проналажење звезде Северњаче, стране света, елементи астрономских координантних система. Осим тога ученици су се упознали са особинама наше галаксије и неколико других галаксија, као и настанак хемијских елемената у експлозијама звезда.

Садржај предавања био је у корелацији са садржајима из наставних предмета: географије, физике, биологије, хемоје, математике и света око нас.