Такмичење у дебатовању

У свечаној сали општине Врачар данас је, у организацији Канцеларије за младе Општине Врачар, организовано четвртфинално и полуфинално такмичење основних школа у дебатовању. Учествовале су све основне школе са наше општине.

Нашу школу су представљали ученици осмог разреда

Нада Антић

Софија Ђилас

Ема Надошки

Ања Михаиловић

Марија Алхај и

Филип Угреновић.

Пласирали смо се у финале. Били смо одлични, најбољи. Прилично времена смо провели у вежбању  говорништва али смо нарочиту пажњу поклонили истраживању тема. Прикупили смо податке који су нам помогли да аргументовано одбранимо наше ставове.

Прва тема-Укидању пријемног испита за упис у средње школе и гимназије. Били смо опозиција и бранили смо став да не би требало укидати пријемни. Противници су бии ученици ОШ ''Синиша Николајевић''.

Друга тема-Увођење униформи у школе. Бранили смо став да би требало увести школске униформе. Противници  су нам били ученици ОШ ''Свети Сава''.

Финалеће се одржати у понедељак, 14 новембра. Противници ће нам бити ученици ОШ ''Краљ Петар Други''-