Ликовни конкурс "Свети Сава", 2018. године

Поводом ликовног конкурса, на тему Светог Саве у организацији “Деца Врачара”, 13.2.2018. год. у свечаној сали општине Врачар,
додељене су награде. Наша ученица Уна Сланкаменац VIII2 oсвојила је прво место. На конкурсу су учествовале све Врачарске школе. Честитамо Уни и свим нашим ученицима који су учествовали на овом такмичењу. Наставник ликовне културе Ивана Ивановић

Добро дошли на једнодневну школу новинарства

Обавештење о једнодневној школи новинарства, коју организује "Божодарац", можете прочитати на линку.

Бесплатна обука пливања

СЦ Врачар је организовао бесплатну обуку пливања за ученике врачарских школа, сваког дана од 15 часова, почев од 1. фебруара 2018. године.

Читам, па шта?

Поштовани учесници, библиотекари, учитељи, професори и родитељи

кaко бисмо на време обавили све што нас у наредној школској години очекује, достављамо вам wоrd формате, спискове литературе и пропозиције за овогодишње такмичење на тему подстицања читања Читам, па шта. Молмо вас да о свему обавестите библиотекаре основних школа са којима сарађујете, како би и сами учитељи, професори, родитељи и, коначно, ђаци, добили информације на време, те стигли да прочитају, напишу или насликају и пошаљу радове на време.

Радове је неопходно доставити у wоrd форматима који су у прилогу.

Потребно је да сваки рад буде посебан документ који у свом имену има одељењење, име ученика и назив школе нпр. 6:1 Петар Петровић ОШ Вук Караџић. Молимо да у документима буду попуњена сва поља, како би имали неопходне информације о сваком раду.

У жељи и нади да ће нам и овогодишње дружење протећи у сагласју са лепом писаном речи, као што је то било и раније,

Срдачан поздрав,

За Читам, па шта?

1. Пропозиције
2. Литературa
3. Насловна страна
4. Садржај

Свети Сава, школска слава, 2018. године

Уз присуство родитеља, ученика, наставника, чланова школског одбора и представника општине Врачар 27.1.2018. године обележено је сећање на дела првог српског просветитеља и архиепископа.

Дело Светога Саве је једна духовна читанка, отворена књига која преноси мир и љубав, праведност и човекољубље. То су вредности које нас чине целовитим личностима.

Те вредности и дух светосавља присутним гостима су пренели драмска секција, ученици који похађају верску наставу и хор школе Јован Миодраговић.

После сечења славског колача изведена је пригодна приредба.

Школско такмичење из математике. 19. јануар 2018. године

Школско такмичење из математике, одржано је 19. јануара 2018. године.

Задатке и резултате можете погледати на линку.

Прелиминарни резултати

3. разред