EТНО КУТАК

EТНО КУТАК

У нашој школи је у току акција прикупљања експоната за „ЕТНО КУТАК“ (преслице, стари млинови за кафу, пегле, везени столњаци, делови народне ношње, ткане торбице, троношци...). Позивају се ученици, родитељи, баке,
деке и сви људи добре воље да, уколико имају и расположени су да школи поклоне предмете који су коришћени у прошлости, те предмете донесу у школу. Предмете не треба доносити уколико неко није спреман да их поклони
школи јер позајмљивање није добра опција с обзиром да је планирано да Етно кутак буде стална поставка која ће се налазити у холу школе.

Акција траје до краја школске године.

Пчеле и мед

Пчеле и мед

Код нас у школи је био пчелар, гдин Филиповић, и сваком одељењу првог разреда је одржао занимљив час. Ђацима је говорио о пчелама и поступку добијања меда. Циљ је био да се деца окрену природи и здравом начину живота.
Ђаци су имали блиски сусрет са живом пчелињом заједницом. То је била експериментална кошница у којој се налазе: матица, трутови и пчеле радилице. Том приликом наши прваци су упознали комплетан пчеларски прибор: трмку, кошницу, димилицу, пчеларски нож и заштитну опрему. Цео час је био интерактивни рад са децом. Одлична радионица!
За крај деца су на поклон добила бојанку са темом пчела и меда.

Лифт није играчка

"Лифт није играчка"

ЈП „Градско стамбено“ спроводи циклус мултимедијалних предавања основцима о правилној употреби лифтова. Учи их и о томе како поступати у ситуацијама уколико дође до квара. Њихова акција је познатија под називом: „Лифт није играчка“. Циљ је да се делује превентивно и да се повећава безбедонст најмлађих суграђана при коришћењу лифтова.
Наши прваци су са великим одушевљењем у петак, 10. маја, пратили ову представу. Понављали су правила понашања у лифту са глумцима а на крају су добили и лепе поклоне. Вила Лифтила нас је научила да је лифт користан и да га зато треба чувати.

• lift1
  • lift2
  • lift3
  • lift4
  • lift5
  • lift6

Такмичење Црвеног крста у првој помоћи

На Ташмајдану је, у недељу 12.маја, одржано Општинско такмичење екипа у пружању прве
помоћи. Надметале су се екипе основних и средњих школа са палилуле и Врачара.

Сви такмичари су показали да су их обуке које су похађали у Црвеном крсту оспособили за ову корисну вештину, а уз то су се лепо дружили и одлично сарађивали.

Наша школа имала је две екипе. Екипа ученика седмог разреда је освојила треће место у такмичењу са вршњацима са Врачара, а посебно запажена је била наша екипа петлића Црвеног крста коју су чинили ученици четвртог разреда. Они су пред свим такмичарима извели показну вежбу и добили медаље за показану спретност и обученост у указивању прве помоћи.

Захваљујемо екипи Црвеног крста, а посебно нашој Милици за одличну организацију и помоћ у обучавању.

• prvaPomoc1
  • prvaPomoc2
  • prvaPomoc3
  • prvaPomoc4
  • prvaPomoc5
  • prvaPomoc6

Породичан Дан - Користан и радостан

Позивамо вас да се дружимо поводом

Међународног дана породице 15. мај, који обележавамо манифестацијом Породичан дан - користан и радостан
у Градска општина Врачар, среда, 15. Мај, од 17 до 21 часова, у организацији Ивана Кузмановић, оснивача Центар за развој здравља, знања и благостања.

Посетиоце, децу, маме, тате, баке и деке, просветне раднике, као и све друге заинтересоване за овај догађај, очекују сјајни предавачи који ће представити занимљивости, нове тенденције и стремљења у области психологије, едукације, креативног израза, логопедије и емоционалног развоја; малишани, али и одрасли, уживаће у мађионичарској представи најбољег мађионичара за целу породицу – чувеног Мађионичар Александар Магделинић.
Биће и балона и слаткиша, па је и то оно што чека све оне који дођу да заједнички обележимо овај дан.
Улаз је слободан а добродошли су суграђани свих општина.

Распоред предавања
Време Тема Говорник
17:20ч - 17:30ч Отварање манифестације
Поздравна реч организатора
Ивана КузмановићМила Митровић
17:30ч - 18:00ч Дечје потребе у модерном свету Љупка Мирковић Дубајић, филолог и дизајнер
18:00ч - 18:30ч Животни циклуси породице Биљана Ћулафић, педагог и психотерапеут
18:30ч - 19:00ч Мађионичарска представа Мађионичар Александар
19:00ч - 19:30ч Ко су високо сензитивна деца Жана Ердељан, психолог и едукатор
19:30ч - 20:00ч Floortime - подстицај комуниикације код деце Милица Вакић, дипл. логопед
20:00ч - 20:30ч Значај музике и гласа у процесу повезивања мајке и детета Нена Мајсторовић, дефектолог и музикотерапеут
20:30ч - 21:00ч Срећно и саопоуздано дете проф. Драгана Тошић

Полудневни излет - мали Дунав

У среду, 8. маја 2019. године, прваци су ишли на полудневни излет у Центар "Мали Дунав". То је огледно добро "Радмиловац" нашег Пољопривредног факултета. Oво излетиште је право место за учење, истраживање и за уживање. "Мали Дунав" је:

- образовни и научни полигон за мале и велике истраживаче и за све оне који воле воду и живи свет у води и око ње,

-  простор на коме можете стећи ново знање, усавршити постојеће, бавити се озбиљним истраживањима или само једноставно уживати, као што смо ми.

Када смо стигли, поделили су нас по одељењима у групе и онда смо обилазили:

1. летњу учионицу у којој смо гледали филм о "Малом Дунаву",

2. биљни и животињски врт,

3. пецали смо - наш Стефи је упецао праааву рибу!

4. возили смо се чамцем,

5. прелазили висећи мост и ишли на острво,

6. полигон са базенима за експерименте,

7. Аласку кућу,

8. Акваријум,

9. Кућу еволуције.

Лепо смо се провели, по дивном времену, недалеко од самог центра града. Препоручујемо свима да оду на овај излет јер ће доживети непоновљиву авантуру. Важна је само добра воља и мало маште. Поздрављају вас прваци наше школе...

А  на рекреативној? На рекреативној ће нам тек бити лeeепооо... о томе ћемо вам причати!

• maliDunav1
  • maliDunav2