Дан школе, 8. октобар 2018. године

Овогодишњи Дан школе обележили смо свечаном приредбом у просторијама Центра за образовање и културу ,,Божидарац 1947“. Тема приредбе била је ,,Музика из филма“. Одлични сценски наступи, игра, глума и песма наших ученика свима су измамили осмех и пробудили емоције. Дивни костими  украшавали су сцену. Посебно смо поносни на велики број ученика који су добили Захвалнице због пласмана на републичка такмичења.

Енергија, вода, отпад

У петак, 27.09.2018. године, у периоду од 18:30 до 20 часова, у школском дворишту одржана је мултимедијална презентација на тему ,,Енергија, вода, отпад“.

Ово је друга у низу манифестација у оквиру програма ,,Учимо о одрживом развоју у школама Србије“ коју Фондација Дана у сарадњи са ГО Врачар организује на отвореним просторима града.

Суботом волимо информатику

Тематско планирање-Позната архитектонска здања и грађевине

У оквиру Тематског планирања, као саставног дела Развојног плана школе, за школску 2017/2018. годину, предвиђена је тема Позната архитекстонска здања и грађевине.

На овој страници биће објављивани радови.

Четвртаци

Трећаци

Ученици трећег разреда су провели осам прелепих дана на рекреативној настави у Сокобањи.Боравак у природи, спортске активности, обилазак значајних споменика ,упознавање места и  дружење , остаће свима у лепом сећању.

У организацији учитељица, рекреативна настава је искоришћена за реализацију тематског дана. Сјајан спој лепог и корисног!

Ученици су  били у прилици да виде стара и нова здања и различите облике архитектуре.Низом задатака,цртежа и текстова тематски дан је обраћен  кроз све предмете на   занимљив и креативан начин.

Опширније: Тематско планирање-Позната архитектонска здања и грађевине

eTwinning је платформa намењена наставницима и ученицима европских школа, за потребе комуникације, сарадње, развијања пројеката, размене и, укратко, ради осећаја припадности најузбудљивијој европској заједници намењеној учењу и подучавању.

eTwinning подстиче сарадњу међу школама у Европи употребом информационо-комуникационих технологија (ИКТ), тако што се школама обезбеђују подршка, алати и услуге.

eTwinning умрежава школе и представља систем сарадње европских школа. Ученици и наставници из европских школа, кроз сигурно окружење веб портала еTwinningа, размењују своје идеје и активности, склапају пријатељства и упознају се са својим европским вршњацима.

Први eTwining пројекат у нашој школи.

Детаљније прочитајte на линку.

Шетња кроз школу

Позивамо Вас на шетњу кроз школу. Добродошли!