За родитеље

Aктивности

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

БУДУЋИХ ПРВАКА

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе за школску 2019/2020. годину обавити у времену од 18. фебруара до 31. маја 2019. године.

Документа потребна за упис:

• Копија Извода из матичне књиге рођених. Уз сагласност родитеља, наведени документ, школа може прибавити електронским путем. Родитељ може, по свом избору, доставити школи и копију извода у папирној форми (не треба да буде оверена);
  • Потврду о здравственом стању детета.

По завршетку припремног предшколског програма, родитељи треба да донесу секретару школе и уверење да је дете похађало припремни предшколски програм.

Тестирање детета уписаног у школу врше педагог или психолог школе а заказивање тестирања врши се код секретара школе приликом уписа.

Упис деце за први разред врши се код секретара школе сваког радног дана од 09 до 16,00 часова.

Молимо родитеље да се, приликом тестирања деце код педагога или психолога, одлуче за изборне програме који се изучавају у  школи у првом разреду.

Изборни програми:

• Грађанско васпитање
  • Верска настава

Ученик се опредељује за један од ова два предмета.

Родитељи ученика који имају пребивалиште ван територије општине Врачар могу предати молбу за упис ученика у први разред до 1. фебруара 2019. године, у складу са чланом 55. став 19. Закона о основном образовању и васпитању.

У Београду,ДИРЕКТОР ШКОЛЕ

29.03.2019.год.Вера Шаиновић

Наши математичари

На градском (окружном) такмичењу из математике остварени су вредни резултати:

Прва награда – Филип Конечни (4);

Друга награда – Марко Адамовић (4), Филип Мршовић (6), Тијана Турнић (8);

Трећа награда – Ива Живковић (5), Никола Благојевић (6), Милош Жижић (7), Милица Ивковић (8);

Похваљени су: Алекса Перовић (4), Андреј Радишић (4), Ђорђе Тоскић (4), Алекса Чеперковић (5) Филип Ивковић (6).

Пласман на Државно такмичење остварили су Филип Мршовић (6) и Тијана Турнић (8).

На Државном такмичењу у Новој Вароши похвалу је добио Филип Мршовић.