За родитеље

Aктивности

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

БУДУЋИХ ПРВАКА

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе за школску 2019/2020. годину обавити у времену од 18. фебруара до 31. маја 2019. године.

Документа потребна за упис:

• Копија Извода из матичне књиге рођених. Уз сагласност родитеља, наведени документ, школа може прибавити електронским путем. Родитељ може, по свом избору, доставити школи и копију извода у папирној форми (не треба да буде оверена);
  • Потврду о здравственом стању детета.

По завршетку припремног предшколског програма, родитељи треба да донесу секретару школе и уверење да је дете похађало припремни предшколски програм.

Тестирање детета уписаног у школу врше педагог или психолог школе а заказивање тестирања врши се код секретара школе приликом уписа.

Упис деце за први разред врши се код секретара школе сваког радног дана од 09 до 16,00 часова.

Молимо родитеље да се, приликом тестирања деце код педагога или психолога, одлуче за изборне програме који се изучавају у  школи у првом разреду.

Изборни програми:

• Грађанско васпитање
  • Верска настава

Ученик се опредељује за један од ова два предмета.

Родитељи ученика који имају пребивалиште ван територије општине Врачар могу предати молбу за упис ученика у први разред до 1. фебруара 2019. године, у складу са чланом 55. став 19. Закона о основном образовању и васпитању.

У Београду,ДИРЕКТОР ШКОЛЕ

29.03.2019.год.Вера Шаиновић

Квиз знања - "Цени се знање а не малтретирање"

„ЦЕНИ СЕ ЗНАЊЕ, А НЕ МАЛТРЕТИРАЊЕ“

Вршњачки тим за борбу против насиља и педагог Марија Јовановић су организовали квиз знања за ученике од петог до осмог разреда под слоганом „Цени се знање, а не малтретирање“.

Циљ овог квиза је превенција вршњачког насиља, промоција знања, неговање здравог такмичарског духа, дружења, позитивне енергије, учења кроз забаву, подстицање на сарадњу у тимском раду...

Реализовао се уз помоћ апликације Kahoot.

Квиз се састојао од питања која се тичу градива из свих предмета одређеног разреда. Изузетак је квиз у финалу који је садржао и питања из опште културе.

Као и у сваком квизу добили смо победнике:

Од свих одељења петог разреда најбољи резултат у знању из различитих области је постигло одељење 5/4. Екипу су чинили: Веселин Бранковић, Андрија Тешић и Страхиња Албијанић.

Међу ученицима шестог разреда најбољи пласман су постигли такмичари 6/1 одељења: Филип Мршовић, Маша Николић и Никола Благојевић.

Представници одељења 7/4: Теодора Вучковић, Ангелина Жеравић и Михајло Марић су остварили најбољи пласман од свих одељења седмог разреда.

Тара Њежић, Димитрије Ђорђевић и Богдан Радојевић су представници одељења 8/4 који су остварили најбољи резултат међу ученицима осмог разреда.

Победници квиза на нивоу школе су следећи ученици:

1. Страхиња Албијанић 5/4

2. Филип Мршовић 6/1

3. Теодора Вучковић 7/4

4. Димитрије Ђорђевић 8/4

Учеснике квиза су бодрили навијачи – ученици, одељењске старешине и предметни наставници, док је техничку подршку пружала наставница информатике Марина Глигоров. Овај квиз је изазвао пажњу ученика и наставника, а велики број наставника је учествовао и  у организацији – предметни наставници су осмислили питања, свако из свог предмета, а одељењске старешине су на часу одељењског старешине заједно са ученицима одабрали учеснике и навијаче. Играјући се, ученици су имали прилику да провере знање из свих области, као и да науче нешто ново.

Сви учесници квиза су показали завидно знање, а посебне честитке упућујемо победницима!