За родитеље

Aктивности

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

БУДУЋИХ ПРВАКА

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе за школску 2019/2020. годину обавити у времену од 18. фебруара до 31. маја 2019. године.

Документа потребна за упис:

• Копија Извода из матичне књиге рођених. Уз сагласност родитеља, наведени документ, школа може прибавити електронским путем. Родитељ може, по свом избору, доставити школи и копију извода у папирној форми (не треба да буде оверена);
  • Потврду о здравственом стању детета.

По завршетку припремног предшколског програма, родитељи треба да донесу секретару школе и уверење да је дете похађало припремни предшколски програм.

Тестирање детета уписаног у школу врше педагог или психолог школе а заказивање тестирања врши се код секретара школе приликом уписа.

Упис деце за први разред врши се код секретара школе сваког радног дана од 09 до 16,00 часова.

Молимо родитеље да се, приликом тестирања деце код педагога или психолога, одлуче за изборне програме који се изучавају у  школи у првом разреду.

Изборни програми:

• Грађанско васпитање
  • Верска настава

Ученик се опредељује за један од ова два предмета.

Родитељи ученика који имају пребивалиште ван територије општине Врачар могу предати молбу за упис ученика у први разред до 1. фебруара 2019. године, у складу са чланом 55. став 19. Закона о основном образовању и васпитању.

У Београду,ДИРЕКТОР ШКОЛЕ

29.03.2019.год.Вера Шаиновић

Eдукативни центар на фарми "Стари Тамиш"

У четвртак 11.4.2019. ученици трећег разреда са учитељицама, водичем и аниматорима, посетили су први дечији едукативни центар на фарми "Стари Тамиш". Љубазни домаћини су нам показали ергелу коња, фарму крава, оваца, као и беби фарму са младунцима. Обишли смо језеро, посматрајући гуске ,патке, лабудове и мини зоо врт, где су нојеви, ему птице... Видели смо хале са техничком механизацијом. Све присутне је очарао липицанер, Зента, који је почасним круговима у галопу поздравио ученике. Наше дружење се наставило у Панчеву. Ученици су се играли у парку, познатом по називу Народна башта. Уживали смо и препоручујемо да посетите "Стари Тамиш" и Народну башту.