Читам, па шта

Draga deco, profesori, učitelji, bibliotekari, roditelji

niko se nije nadao izmenjenim okolnostima života i rada. No, nema
razloga da našu igrariju ne nastavimo.

Rok za slanje vaših radova pomerićemo na 27. mart.
Sigurni samo da ćete do tada uspeti da se, poštujući sva promišljena
ograničenja, organizujete.
Sigurni smo i da, uz TV kanale pažljivo pratite nastavu i učite, ali i
da onaj deo vremena koji ste „trošili“ na druženje s vršnjacima ostaje
– neupražnjen.

Čitanje je tu da vas zabavi, da vas uvede u neke nove, do sada
nepoznate svetove i da vam osveži i razbudi maštu. Čitajte i pišite
ili slikajte! Mi smo tu da pregledamo sve što ste nam poslali i da,
čak i u uslovima koji su sve nas zatekli i znenadili, izvrednujemo
vaše radove i proglasimo one koji će ići u naredni krug.

I, da ne zaboravimo, ova, već više godina živa igrarija, ima želju da
uključi ne samo decu iz Beograda. Želimo da vas što više čita ove
divne knjige. Biće nam drago ukoliko sva zainteresovana deca iz
Srbije, ona koja vole da čitaju, budu oni koji će nam poslati svoje
radove.

Vaša Biblioteka grada Beograda

Поштовани учесници, библиотекари, учитељи, професори, ученици и родитељи,

и у школској 2019/2020. години настављамо да се радујемо књигама и дружимо кроз акцију „Читам, па шта“, која има за циљ да подстакне читање код деце основношкошколског узраста.

Молимо вас да преузмете wоrd формате, спискове литературе и пропозиције за овогодишње 2020, такмичење на тему подстицања читања „ЧИТАМ, ПА ШТА“.

– пропозиције такмичења, као и литертура коју је неопходно прочитати зарад учешћа у такмичењу.

– готови формати за писани или цртани рад у који је потребно да деца само уметну своје написано или нацртано „дело“.

Напомена:

Радове је неопходно доставити у wоrd форматима који су у прилогу.

Потребно је да сваки рад буде посебан документ који у свом имену има одељењење, име ученика и назив школе нпр. 6:1 Петар Петровић ОШ Вук Караџић. Молимо да у документима буду попуњена сва поља, како би имали неопходне информације о сваком раду.

Рок за слање радова првог круга такмичења је 17. март 2020. године. Очекујемо да до тада сви радови пристигну на нашу меил адресу citampastavsitampasta.rs како би све било прегледано и оцењено на време и како бисмо објавили списак оних учесника који читају даље и пишу или сликају још један преказ.

У жељи и нади да ће нам и овогодишње дружење протећи у сагласју са лепом писаном речи, као што је то било и раније.

Више на www.citampasta.rs

Срдачан поздрав,