Тематско планирање ,,Часовник и време”

Тематско планирање ,,Часовник и време” изнедрило је фантастичне идеје и радове групе ученика. Ученици IV1 Миа Зах, Милица Мекић, Дуња Мекић и Стефан Мршић најпре су нас подсетили на цивилизацијску тековину и значај мерења времена, као и начине на које све можемо измерити време. У тренутку када прелазимо на летње рачунање времена, веома је значајан графички приказ различитих временских зона на планети Земљи.

У ери дигитализације подсетили су нас и на сунчани сат, који су израдили сами, као и на водени, пешчани и механички. Фотографијама које су истакли, привлаче пажњу и буде поновно интересовање за помало заборављене врсте часовника.

Ученици Михајло Игуманов и Коста Михај су израдили временску свећу, којој је потребно 20 минута, од црте до црте, да сагори, једино је за прву црту потребно 10 минута.

Вештим одабиром текста који прати те фотографије интегрисани су часови српског језика, природе и друштва и ликовне културе.

Све ово најбоље потврђује следећи видео.