Пројектна настава из српског језика и књижевности

Ученици шестог разреда радили су пројекат из српског језика и књижевности
под називом Живот и обичаји српског народа. Тема је обухватила обраду народних обредних песама, словенске митологије, као и Вуковог сакупљачког рада и његове књиге Живот и обичаји народа српскога. Пројекат је врло успешно реализован, а ученици одељења 6/5 посебно су се истакли својом креативношћу. Наиме, Љубица Цветковић и Вукан Ставров урадили су интервју са мештанима свога села које се налази код Авале, у којем су их питали како прослављају Бадњи дан и Божић. Лука Бундало је говорио о обичају који се и данас изводи у Врању уочи Ускрса, а реч је о крљавештицама или каравештицама, док је Јован Топаловић припремио занимљивости о коледарима. Ученица Теодора Стошић нам је објаснила шта су бабине и како изгледа права српска свадба. У прилогу се налазе њихове презентације, фотографије и видео у којем је пренесен део атмосфере са часа.
наставница Александра Узелац