Настава на даљину

Поштовани ученици и родитељи,

Влада Републике Србије донела је одлуку да због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи привремено обустави непосредни образовно-васпитни рад у основним и средњим школама.

Привремено обустављање непосредне наставе у школама не значи и обустављање образовно-васпитног рада са ученицима, а Министарство просвете, науке и технолошког развоја припремило је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима, кроз остваривање образовно-васпитног рада учењем на даљину како би се остварило право ученика на образовање.

Почетак реализације образовно-васпитног рада учењем на даљину је 17. март 2020. године.

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе:

• Свакодневно, почев од 8.00 часова, шест дана у недељи, биће емитовани посебно припремљени и адаптирани образовни садржаји за ученике основне школе, који обухватају обрађене наставне јединице изабраних предмета, у складу са прописаним планом и програмом наставе и учења.
  • Часови ће бити емитовани на РТС Канал 3, према распореду по разредима, који ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја (rasporednastave.gov.rs).
  • За све ученике од 1. до 7. разреда емитоваће се образовни садржаји у блоковима од по два часа дневно.
  • За ученике 8. разреда емитоваће се едукативни садржаји у блоковима од по три часа дневно, од којих ће два увек бити српски језик и математика, а трећи час је један одпредмета који се полажу на завршном испиту.
  • Ученицима ће бити омогућено учење и након емитованих садржаја преко онлајн платформи, чиме ће се омогућити и непосредно укључивање ученика у рад. О детљима и начинима функционисања овог облика рада ученици и родитељи ће бити обавештавани преко њихових одељењских старешина и преко наставника.
  • На основу материјала које ће наставници достављати ученицима и на основу повратних информације од стране ученика, наставници ће бележити податке о напредовању ученика. По повратку у школске клупе, сва квалитетна запажања могу бити искоришћена за оцењивње ученика на крају наставне године.
  • Моле се родитељи да одговорно контролишу процес учења од куће и подстичу ученике на редовност у раду

• Потребно је да родитељи редовно обавештавају одељењске старешшине о здравственом стању наших ученика.

Директор школе:

Вера Шаиновић